Beiratkozás

 

Fenntartónk


Belső-Pesti Tankerületi Központ
1071 Budapest, Damjanich utca 6.
Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.
http://kk.gov.hu/belsopest

Étkezés

×

Hiba

[SIGPLUS_EXCEPTION_REMOTE] Unable to access the remote location https://picasaweb.google.com/data/feed/base/user/105008976600454126581/albumid/6258133043912639409.

Sítábor 2016

Az idei sítáborunkat - szakítva 13 éve megszokott helyünkkel – nem Gerlitzenre, hanem a kicsit messzebb lévő Nassfeldre szerveztük meg. Iskolánk tanulói, családtagjai, volt diákjaink és ismerős családok vettek részt a programon, összesen 76-an. A megnövekedett létszám ellenére kényelmes és korszerű szállást kaptunk egy közeli kis faluban, közvetlenül a sípályák mellett. (JUFA Hotel, Weisbriach )

 

Az első este átvettük a kölcsönzött felszereléseket és gyorsan elaludtunk.

Másnap a szállás melletti pályákon tartottuk a kezdők oktatását János bácsi vezetésével és a középhaladók és haladók a hosszabb pályán síelhettek és gyakorolták a helyes technikákat. Ez az egynapos „besíelésünk” a vártnál sokkal jobban sikerült.

Szerdán, mentünk először fel Nassfeldre. A liftháznál óriási tömeg fogadott bennünket valamilyen műszaki probléma folytán és a csoport csak hosszú várakozás után jutott fel. A rövid délelőttöt és a délutánt „túléléssel” töltöttük. Ugyanis az elmúlt napok havazása miatt a pálya nagyon buckássá vált, a sok frissen esett hó még nem tömörödött össze és fagyott ki. Este a megbeszélés után filmet vetítettünk a gyerekeknek.

Csütörtökön egy sícipő összekeveredése miatt Balunak (6.b) teljes felszerelést kellett bérelnünk a felvonóépületnél. És ha ez még nem lett volna elég: Kiss Gábor (8.b) édesanyja egy kanyarodás során egyensúlyát vesztette és elesett, sípcsontja sérült komolyabban. A történtek ellenére ezen a napon jó sokat síeltünk.

Utolsó síelős napunkat Weisbriachban kezdtük a hagyományos síversenyünkkel. A helyi síiskolának kitűzött profi pályán elsőnek a mi tanítványaink jöhettek le. Ezután két részre osztódott a csoport és volt, aki helyben maradt, de többen elmentek Nassfeldre. Talán az utóbbiak jártak jobban, mert sorállás és tömeg nélkül síelhettek kb. 40 km-t. A pályák első rangúak voltak, a lifteknél most nem volt sorállás. Sikerült a 80-as számú, 8 km hosszú, Carnia elnevezésű pályát is végigsíelnünk. (szinte az aljáig) Este a felszerelések leadása közben Lőkös Márk lett rosszul. A villachi kórházba szállították, ahonnan másnap már szüleivel tért vissza Budapestre.

A kitűnő vacsora (minden nap) után megtartottuk a síverseny eredményhirdetését és a táborzárást.

 


Másnap Öcsi bácsi buszával, és ki-ki a saját személykocsijával, hazaindultunk.

SÍ-HÓÓ!, SÍ-HÓÓ!!, SÍ-HÓÓ!!!

 

 

{gallery}https://picasaweb.google.com/data/feed/base/user/105008976600454126581/albumid/6258133043912639409{/gallery}

      

Kosztolányi Dezső
Általános Iskola

1091 Budapest, Ifjúmunkás utca 1.

Tel: +36 (1) 282 6484
Mobil: +36 (30) 259 1512

E-mail: Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.

A Vidámság Háza alapítvány adószáma: 19701565-1-43