Beiratkozás

Fenntartónk

Dél-Pesti Tankerületi Központ
1212 Budapest, Béke tér 1.
Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.
http://kk.gov.hu/delpest

Étkezés

×

Hiba

[SIGPLUS_EXCEPTION_REMOTE] Unable to access the remote location https://picasaweb.google.com/data/feed/base/user/105008976600454126581/albumid/6282930898056214289.

"Itt lehetsz király!" Ferencvárosi sakkverseny

Iskolánk május 6.-án ismét egy kerületi sakkversenyt rendezett, melyen tanítványaink nagyon szépen szerepeltek. A verseny elnevezése: "Itt lehetsz király!" Ferencvárosi sakkverseny. Az elnevezésre is pályázatot írtunk ki, melyet Szalma Zsaklin 4.b osztályos tanulónk nyert meg.

A verseny kiírásának megfelelően Ferencváros legjobb általános iskolás korú amatőr sakkozóit hívtuk meg, díszes személyre szóló meghívóval. Köztük a II. Ferencvárosi Sakk Kupa győzteseit és helyezettjeit, egyéb sakkversenyek kiemelkedő indulóit és vendégként a XVIII. kerületi Ady Endre Általános Iskola legjobb sakkozóit. Sajnos néhány iskola tanulói erdei iskola, osztálykirándulás, egyéb fontos programok miatt nem tudtak részt venni a versenyen, de így is 21 induló volt a négy korcsoportban. A verseny, a sakkverseny elnevezési és logótervezési pályázat eredményhirdetésével kezdődött, az általános szabályok ismertetésével folytatódott, majd következtek az összecsapások. A verseny körmérkőzéses volt, a korosztályon belül mindenki játszott mindenkivel és az egymás elleni küzdelem is visszavágóval zajlott le. Így alakulhatott ki a teljesen korrekt végeredmény. Maga a verseny roppant izgalmas volt, kemény csaták, küzdelmek folytak. A verseny végén eredményhirdetésre került sor, ahol a korosztály győztesei az érmeken és okleveleken kívül jutalomkönyvben is részesültek.
A győztesek iskolánkból a következők voltak:

  • I. Suga Benjamin (Kosztolányi D. Á.I.) I . korcsoport - fiú
  • I. Birtalan Zsolt (Kosztolányi D. Á. I.) III . korcsoport - fiú
  • I. Kósa Zsolt (Kosztolányi D. Á. I.) IV. korcsoport - fiú

Ezen kívül volt még négy II. helyezésünk, Olgyai-Szabó Katalin, Szalkai Soma, Tősér Bálint, Oláh Zoltán és egy III. helyezettünk Tamás Ádám.

Baumann Péter

{gallery}https://picasaweb.google.com/data/feed/base/user/105008976600454126581/albumid/6282930898056214289{/gallery}

      

Budapest IX. Kerületi
Kosztolányi Dezső Általános Iskola

1091 Budapest, Ifjúmunkás utca 1.

Tel: +36 (1) 282 6484
Mobil: +36 (30) 259 1512
E-mail: Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.

A Vidámság Háza alapítvány adószáma: 19701565-1-43