Étkezés

×

Hiba

Ferencvárosi Sakk Kupa - 2017

2017 április 26-án (szerdán) egy órakor tartottuk meg iskolánkban a FERENCVÁROSI SAKK KUPA-t. A verseny nagyon sikeres volt, a kerület minden iskolája nevezett gyerekeket erre a nemes küzdelemre. Kemény harcok folytak a korcsoportok minden egyes helyezéséért és a Kosztolányi diákjai is szép eredményeket értek el:

• Olgyay-Szabó Katalin a II. korcsoportos lányok között I. helyezett lett,
  • Olgyay-Szabó Attila az I. korcsoportban a fiúk között III. helyezést ért el,
  • Birtalan Zsolt a IV. korcsoportban a fiúk között szintén III. helyezésig jutott,
  • Váraljai András a II. korcsoportban a fiúk között IV. helyezett lett.

Meghívottként ebben a tanévben VIII. kerület Losonci Téri Általános Iskola és a XVIII. kerület Ady Endre Általános Iskola diákjai is indulhattak a kupán. A verseny rendezése is nagyon magas színvonalú volt és ebben nagyon nagy szerepe volt Tóth Szabolcs igazgatóhelyettes úrnak, aki a verseny lebonyolításában nagy energiával vett részt, Krämer Ili néninek és Pilinyi Bea néninek, akik ragyogóan oldották meg és vezették a biológia teremben a büfét! A szendvicseket az iskola konyhája biztosította, a süteményt, teát és az üdítőt az iskola diákönkormányzata. Minden résztvevő nagyon elégedett volt a szervezéssel és a lebonyolítással. Nem minden iskola küldött teljes csapatot, a legtöbb gyerek a Losonci Téri Általános Iskolából jött (8 tanuló) és a Weöres Sándor Általános Iskola és Gimnáziumból (7 tanul). Sajnos (a versenykiírás miatt) csak közöttük dőlhetett el a kupa sorsa. Így idén a FERENCVÁROSI SAKK KUPA-t a VIII. kerületi Losonci Téti Általános Iskola nyerte. Az ő csapatuk egy egyiptomi fém sakk készletet kapott ajándékba.

A FERENCVÁROSI SAKK KUPA három éves és az eddigi győztesek:

• 2015 IX. Kosztolányi Dezső Általános Iskola
  • 2016 IX. Szent Györgyi Albert Általános Iskola és Gimnázium - IX. Kőrösi Csoma Sándor Kéttannyelvű Általános Iskola (a két iskola megosztva)
  • 2017 VIII. Losonci Téri Általános Iskola

A verseny rendezése és lebonyolítása (mint már írtam), nagyon magas színvonalú volt. Ezt mindenkinek nagyon szépen köszönöm!

Baumann Péter a FERENCVÁROSI SAKK KUPA kitalálója és főrendezője

Budapest IX. Kerületi
Kosztolányi Dezső Általános Iskola

1091 Budapest, Ifjúmunkás utca 1.

Tel: +36 (1) 282 6484
Mobil: +36 (30) 259 1512
E-mail: Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.

A Vidámság Háza alapítvány adószáma: 19701565-1-43